Akıllı trafik yönetim çözümleri

Kameralı güvenlik uzmanı Hanwha Techwin ve analitik uzmanı FF Group, iş uygulamaları için araç park yeri erişim kontrolünden yerel yönetimlerin ve polisin insanların emniyetini sağlayabilmelerine yardım eden ve aynı zamanda yasadışı park edilen araçları ve diğer trafik ihlallerini tespit etmelerini sağlayan büyük ölçekli şehir bazlı sistemlere kadar değişen ANPR çözümleri süitini sunmak için işbirliği yaptılar.

Tek bölge için Wisenet ANPR kameraları

FF Group’la birlikte geliştirilmiş olup tüm Avrupa plaka numarası biçimlerinde etkili, yüksek hassasiyete sahip plaka numarası tanıma çözümü sağlayan ANPR uygulaması yüksek çözünürlüklü iki Wisenet kamerasıyla entegre edildi: SNO-6095RH/FNP ve XNO-6120R/FNP. Uygulama, kullanıcının trafiği izlemesini (bir kameraya 3 hat), suçları caydırmasını ve suç faaliyetlerini kaydetmesini sağlamak için lisans plakası tanıma yazılımını kullanır.

 • Olağanüstü tanıma doğruluğu
 • Yüksek araç hızı
 • Tüm Avrupa ülkeleri
 • Kolay kurulum
 • Kara ve Beyaz liste desteği

Tek alan yönetimi için Plaka Numarası
sunucu çözümü

Büyük bir alışveriş merkezi, belediye veya ticari alanlar gibi 32’ye kadar kamera gerektiren büyük bir alana sahipseniz bir sunucu bazlı yönetim sistemine geçiş yapmak faaliyetinizi ölçeklendirmeyi kolaylaştırır.

Ek özelliklerine şunlar dahildir:

 • Çevrimiçi uyarı
 • Kalma süresi
 • Kullanım analizi

Birden çok alan ve kamera için bulut çözümleri

Bulut çözümleri karayolu, araç parkı ve şehir gözetimi yönetimine değerli bir katkı yapar.

Bulut tabanlı analiz araçları operatörlere Wisenet kameraların yakaladığı doğru gerçek zamanlı veriler sağlar. Microsoft’un son
deree güvenli ve güvenilir Azure bulut hizmetlerini kullanan Limbio, Plaka Numarası kontrolü, Araç Parkı ve Şehir Trafiği olmak üzere üç farklı paketteki özelleştirilmiş panellerle kolay anlaşılabilen raporlar üretebilmektedir. Gelişmiş raporlama özelliklerine trafik yoğunluğu, trafik hızı ve ortalama seyahat süresi dahildir. Bunlara ek olarak daha iyi kavrayış için özel paneller ve ek özellikler istenebilmektedir.

Plaka Numarası bulut

Bir “kara ve beyaz” listeye 2000’e kadar plaka numarasını tanımlayabilme kapasitesine sahip Plaka Numarası Kontrolü çözümü, petrol istasyonları, araba yıkama yerleri ve müşteri tahsilat noktaları gibi yerlerde ödememe durumlarını azaltmak için yasaklı plaka numaralarını tanımaya yardım edebilir.

Raporlara plaka numarasının fotoğrafı ve otomatik veri kopyası eklenir.

Ek özelliklerine şunlar dahildir:

 • Giriş/çıkış zamanları
 • Basma bildirimleri ve uyarıları
 • Geçirilen zaman

Araç Parkı bulut

Araç Parkı bulut çözümü güvenlik personelinin hangi araçların yükleme alanları gibi duyarlı alanlara erişebileceğini katı bir şekilde kontrol etmelerine yardım eder.

Diğer raporlara araç parkı kullanımı, boş yerlerin sayısı ve aynı zamanda aracın kalma süresi ve ziyaret sıklığı dahildir. Hatta bir takım farklı alanlar arasında veri senkronizasyonu da yapabilmektedir.

Şehir Trafiği bulut

Şehir merkezinin kilit kavşaklarında, ana yollarda, yerel yönetim ve polis binalarında konuşlandırılan Wisenet Roadway ANPR kameralarına trafik şeridi veya park yeri ihlalleri olan araçların plaka numaraları sağlanır ve bu kameraların yoldaki araçların ortalama hızı ve sayısı gibi gerçek zamanlı trafik akışı verilerine erişimi vardır. Belirli alanları gündelik kullanan sürücüler üzerine elde edilen verilerle uzun vadeli planlama için daha derin analiz yapılabilir.

Ek özelliklerine şunlar dahildir:

 • Trafik yoğunluğu
 • Ortalama seyir süresi
 • Trafik hızı

Wisenet SSM ile entegrasyon

Wisenet SSM, Wisenet ağ kameralarının etkinliğini maksimize eden ve onları izinsiz giren alarmları ve erişim kontrolü gibi üçüncü taraf sistemlerle mükemmel entegre etme seçeneği sunan tek durak yönetim yazılımıdır.

Wisenet Smart Security Manager’in modüler mimarisi operatörlere büyük sayıda kamerayı yapılandırma, yönetme ve izleme olanağı verir. Güçlü bir arama motoruyla donatılmıştır ve çok çeşitli seçenekler sunar.