Retail Insight, perakendecilerin video analizlerini bir araya getirerek ve bunları uygun ve anlayışlı bir şekilde sunarak müşterilerinin davranışlarını anlamalarına yardımcı olur.

Perakende Çözümleri

Hanwha Techwin Europe ve Facit Data Systems küçük dükkanlardan büyük alışveriş merkezlerine kadar perakendecilerin satışlarını, verimliliklerini artırmalarına ve müşteri deneyimini geliştirmelerine yardım eden videolu bilgi toplama çözümlerini geliştirdi.

 

 

Perakende için İş Zekası

 

 • Gelişmiş BI işlevleri
 • Kullanıcı dostu arayüz
 • İnsanlar sayıyor
 • Sıcaklık haritası
 • Kuyruk yönetimi
 • Özelleştirilebilir kontrol paneli ve raporlama
 • Bir dizi Wisenet Q ve Wisenet X serisiyle uyumludur
 • Yaş ve cinsiyet demografisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Göz Atmayı Satın Almaya Dönüştürün

Mağazadaki müşteri davranışını anlamak, perakendecilerin her satış fırsatından yararlanmaları için çok önemlidir. Ancak, EPOS sistemlerinden çıkarılan meta veriler, üretkenliği artırma ve müşteri deneyimini iyileştirme fırsatlarının belirlenmesine yardımcı olmak için yeterli değildir.

Retail Insight  , perakendecilerin müşteri davranışını ve satın alma modellerini daha iyi anlamasını sağlar. Bulut tabanlı çözüm,  hava durumu raporları gibi diğer pratik bilgilerle birlikte merkezi bir gösterge panosunda istatistiksel analitiği görüntülemek için yerleşik seçilmiş Wisenet Q  ve  Wisenet X sabit lens ve balık gözü kameraları çalıştıran kişi sayma, ısı haritalama ve kuyruk yönetimi uygulamalarını kullanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekabet üstünlüğü

 

Perakende sektöründe rekabetin hiç olmadığı kadar çetin olduğu bu zamanlarda müşterilerin mağaza içi davranışı konusunda bilgili olmak her satış fırsatından yararlanmak için çok önemlidir.

Müşterilerin mağaza içi davranışları hakkında güvenilir, doğru ve gerçek zamanlı bilgi sağlayan Wisenet Isı Haritası ve İnsan Sayma kameralarının birçoğu Hanwha Techwin’e özgü olan en son kameralı güvenlik teknolojilerinden yararlanır.

Bu kameralar kurulum süresini minimize etmek ve kutudan çıkarıldıklarında hemen çalışmaya hazır olan, sorunsuz, kolay yapılandırılabilir çözümler sağlamak için önceden yüklenen Facit analiz uygulamalarıyla birlikte gelir.

 

 

 

 

 

Isı Haritasını Çıkarma

 

Wisenet PNF-9010R/FHM Isı haritası kameraları, içeride kalma süreleri dahil müşteri satın alma modellerini göstermek için bir mağaza içerisindeki en yoğun noktaları gösteren verileri yakalar.

Üstün görüntüler yakalayan 12 megapiksel 360° Balıkgözü kameranın tek panorama, çift panorama ve dörtlü görüntü dahil çeşitli alternatif görüntüleme modlarına olanak sağlayan yerleşik çarpıklık giderme(dewarping) özelliği vardır.

 

 

 

 

 

 

 

Bilgi Toplama Yazılımı Canlı Raporlama Sağlıyor

 

Facit’in perakende analitik raporlama yazılımı perakendecilere satış çabalarını nereye yönlendirmeleri gerektiğini net olarak göstermek için birden çok performans faktörünü kendinde barındırıyor. Perakendeciler birden çok satış faktörünü gözlemleyebilir, yakalayabilir ve izleyebilir ve aşağıdakiler gibi hangi faktörün öncelikli olduğunu belirleyebilirler:

 • Ziyaretçi Dağılımı
 • Müşteri İçeride Kalma Süresi
 • Müşteri Modeli
 • Gelen Müşteri Sayısı
 • Kuyruk Bekleme Süresi

 

 

 

 

 

Wisenet SSM

 

Wisenet SSM, Hanwha Techwin’in videoları canlı izlemeye, kaydetmeye, oynatmaya ve olay bazlı takip etmeye olanak sağlayan güçlü bir video yönetim yazılımıdır. Aynı zamanda tam bir entegre güvenlik sistemi sunmak için izinsiz giren alarmları, yangın algılama, erişim kontrolü ve özel analiz çözümleri gibi üçüncü taraf sistemlerle entegrasyonu destekler.

Wisenet Isı Haritası ve İnsan Sayma kameraları Hanwha Techwin’in kapsamlı video kayıt cihazı yelpazesi tarafından tam desteklenmektedir. Bu kameralara aynı zamanda özelleştirilmiş analitik raporların gerçek zamanlı üretimini sağlamak için Wisenet SSM ve Facit’in bilgi toplama yazılımı entegre edilmiştir.

Facit’in çözümleri ölçeklendirilebilir tasarıma sahiptir ve böylece tüm boyutlardaki perakende kameralı güvenlik ağlarıyla çalışabilirler.

 

 

 

Loading...